Často kladené otázky (FAQ)

Domů » FAQ

Pokud si chcete spočítat kolik by stála vaše rekonstrukce podívejte se do naší rubriky  KALKULÁTOR REKONSTRUKCE ONLINE (zabere vám to maximálně dvě minuty).

Provádíme více druhů rekonstrukcí nejvíce časté:

  • Rekonstrukce jádra ( 20 - 40 dní)
  • Rekonstrukce bytu ( 50 - 70 dní)
  • Rekonstrukce domu ( 50 - 90 dní)
  • Kuchyně na míru a nábytek na míru ( 30 - 50 dní)

Žádné obavy po dobu rekonstrukce zajišťujeme úschovu i převoz věcí k ověřeným smluvním partnerům.

Stavební povolení není potřebné pro všechny typy rekonstrukcí nebo staveb. Stavební povolení není obecně potřeba v situaci, když se jedná o tzv. drobné úpravy. Stavební povolení nepotřebujete když:

  1. Nezasahujete do nosných konstrukcí
  2. Neměníte způsob užití bytové jednotky
  3. Když neměníte způsob vytápění.

V případě, že podléhá rekonstrukce bytu stavebnímu povolení, musí být stavba ohlášena a to na SVJ ( sdružení vlastníků jednotek ) a stavební úřad, který sdružuje instituce které je nutné informovat. Jde především o památkáře, hasiče, odbor životního prostředí a odbor majetku. Včasnou konzultací zjistíte, jestli musíte o stavební povolení žádat.

Od 1.7.2020 existuje zákonná povinnost oznámit veškeré práce v domě na SVJ (sdružení vlastníků jednotek). Jedná se o povinnost oznamovací a sousedé vám nemohou takovou rekonstrukci zakázat.  Takové oznámení by mělo být dobře viditelné pro obyvatele bytovíého domu, ideálním místem je např. domovní nástěnka.

Ano, přesně od toho tu jsme na první schůzce v kanceláři probereme od změny dispozice až k dekoru pracovní desky a následně uděláme vizualizaci celého bytu / domu podle vašich představ.

To není žádný problém vše vyřešíme za vás stačí si najít 3-4 hodiny v kanceláři.

Print Friendly, PDF & Email